Romantika na zámku

Kategorie:

Pobyt na zámku

Ident. číslo: KP0103

cena 7.700 Kč

První zmínka o zámku se objevuje roku 1297, kdy na tomto místě stála obranná tvrz. Tvrz byla postavena na skalnatém ostrohu s příkrým srázem na 3 stranách na místě dnešního severního křídla zámku. Ze dvou stran byla tvrz lemována potokem, z té třetí pak řekou.

Tato obranná tvrz byla pak v rozmezí let 1557-1583 Heřmanem Bohdančem z Hodkova přestavěna na zámek v renesančním stylu, se 3 křídly a současným uzavřeným nádvořím. K přestavbě zámku do podoby v jaké je zámek dnes došlo za nové majitelky zámku Marie Magdaleny Goltzové někdy po roce 1641.

K dalším velkým úpravám zámku a okolí dochází v první polovině 19. století, během nichž dochází k také k zasypání příkopu na jižní straně zámku a k odstranění padacího mostu.
Západní a severní strany zámku zůstaly nezměněné, zatímco na jižní straně vznikla velká zahrada, perfektní pro milovníky slunce a krásných výhledů – je zde překrásný výhled na Železné hory.

K poslední rozsáhlé renovaci zámku pak došlo v letech 1991-1995. Od roku 2007 je zámek v soukromém vlastnictví a od roku 2010 je provozován jako hotel. V procesu renovace jsou přísně dodržovány všechny zásady, aby byl zachován původní charakter budovy zámku i jeho okolí s opravdovou zámeckou atmosférou.

Co Vás čeká

ubytování pro 2 osoby a dvě noci v zámeckých pokojích,

každé ráno snídaně v zámecké restauraci,

večeře v zámecké restauraci v hodnotě 700 Kč + láhev australského vína (Shades Shiraz Merlot Cabernet 2007 nebo Shades Sauvignon Blanc Semillon 2010),

zapůjčení kol pro 2 osoby.

Délka

2 noci/ 3 dny.

Lokalita

Kraj Vysočina, Golčův Jeníkov

Počet osob / cena

2 os. / 7700,- Kč

Tipy na výlet

Kutná Hora
Je město na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a dříve konkurovala Praze jak kulturně, tak ekonomicky a politicky. V době jejího rozkvětu, v 13. až 16. stol., byly stříbrné doly v Kutné Hoře, ty nejhlubší na světě. Po staletí město těžilo z tohoto bohatství a stalo se tak i sídlem českých králů. Z bohatství Kutné Hory se dochovaly nádherné budovy. Mezi nejkrásnější patří gotický kostel o pěti lodích – Chrám svaté Barbory, jehož stavba započala v roce 1368 a soutěžila s velikostí Chrámu sv. Víta na Pražském hradě. Dále Vlašský dvůr, postavený na konci 13. století, dříve královské sídlo a mincovna. Další zajímavostí a pro mnohé hlavním důvodem k návštěvě Kutné Hory je Sedlecká Kostnice. Výzdoba se skládá přibližně ze 40 tisíc lidských kostí, které jsou umělecky naaranžovány do různých útvarů (lustr, girlandy,...). Lehce morbidní, ale určitě jedinečný zážitek!

Zámek Žleby
Státní zámek, který jednou patřil té samé rodině, která vlastnila i Zámek Hostačov. Zajímavé je, že jeden z jeho majitelů Karel Vincenc Auersperg byl tak posedlý obdobím 30 ti leté války, že v letech 1849-1878 nechal zámek přestavět do romantického stylu, proto zámek a jeho věže působí tak pohádkově. Karel Vincenc Auersperg dokonce nutil služebnictvo, aby se oblékalo do dobových oděvů, i on sám nosil oblečení a brnění ve stylu o 300 let starším. Můžete si vybrat ze dvou prohlídkových okruhů, které vás provedou historickými pokoji s originálním nábytkem a brněním. Na zámku je také uložena druhá největší sbírka středověkého brnění. V blízkosti zámku také najdete oboru s různými druhy zvěře, a představení s dravými ptáky. Mezi zámkem a parkem se nachází zámecká zahrada, která se rozprostírá okolo řeky a stojí za to se v ní projít či posedět u pikniku.

Lipnice nad Sázavou
Dříve jeden z nejkrásnějších zámků v České republice byl postaven v roce 1310 jednou z nejdůležitějších českých rodin – Lichtenburky. Na zámku se často střídali majitelé, až po 30 ti leté válce ztratil zámek význam i využití. Pomalu chátral a v roce 1800 vyhořel. Avšak jeho zdi se stále tyčí na kopci odkud je nádherný výhled do okolí, kde vedou pěkné turistické stezky. Město Lipnice je také známe díky Jaroslavu Haškovi, autorovi slavných povídek o Vojáku Švejkovi. Jeho dům je nyní otevřen jako muzeum a najdete zde jeho knihy, obrazy i osobní věci.

Zřícenina hradu Lichnice
Hrad Lichnice je vidět i z naší terasy a cesta k němu je velmi krátká a příjemná projížďka přes říčky a kopce v našem okolí. Staré pověsti říkají, že jedna z podzemních cest pod naším zámkem vedla až k tomuto hradu a byl zde ukryt poklad, který zde stále je. Protože byly ale oba konce zazděny či zavaleny, nemůžeme to ověřit. Když se však odvážíte po těchto cestách jít a představíte si, že pokračují několik dalších kilometrů, je to stejně strašidelné! Hrad Lichnice je postaven na skalnatém kopci, který poskytuje krásný výhled na celé okolí včetně Hostačova. Díky tomuto výhodnému místu zde ve 12. století stálo hradiště (pevnost), na hrad jej pak přestavěli Lichtenburgové, od kterých se dostal do královských rukou. Později se na hradě vystřídalo několik majitelů a po požáru v roce 1610 již nebyl obnoven. Dochovali se pouze zdi dříve okázalých věží. Z těchto zdí je však nádherný výhled od všech stran. Za zmínku také stojí nedaleký Žižkův Dub – 900 let starý obrovský dub. Jméno dostal po slavném vojevůdci Janu Žižkovi, který pod ním prý odpočíval při své cestě kolem. Stejně tak je velmi zajímavý Dívčí kámen, skalní výběžek, z kterého je výhled na hrad a který je opředen velmi zajímavou pověstí, kterou vám poví průvodce na Lichnici.

Ceny našich pobytů

Zvolte si variantu pobytu, jež Vám bude nejvíce vyhovovat

Pobyt pro 2 osoby (KP0103)
7.700 Kč

Objednávka pobytu

Děkujeme za Vaši objednávku. Vyplněním následujícího formuláře bude Vaše objednávka realizována.

7.700 Kč

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Pobytový filtr

Najděte si svůj romantický pobyt dle vašich možností

Pobyty do schránky

Zaregistrujte se pro zasílání novinek, tipů, slev a akcí

OK

Spolupracujeme

Naši hrdí partneři. Chcete-li být v naší partě, kontaktujte nás.

Žijemesportem.cz Levná koupelna Spodní prádlo | Prádlo Elegant
MC Print i-puzzle.cz MojeKlima.cz
Zobrazit všechny partnery

Kontaktujte nás

Jsme Vám k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Rapid & Smart s.r.o.

Tel.: +420 774 321 784

E-mail: info@krasnepobyty.cz
Internet: www.krasnepobyty.cz

Napište nám, co byste si přáli, co Vás zajímá nebo se s námi podělte o Vaše tipy na krásné pobyty.

Krásné zážitky

Krásné zážitky

Vychutnejte si ty nejlepší zážitky. Prožijte adrenalin na zemi, ve vodě či v oblacích, vyzkoušejte si romantiku či masáže – prostě si užijte naplno Krásné zážitky.

Překrásné dárky

Překrásné dárky

Hledáte místo plné krásných a originálních dárků? Vyzkoušejte Překrásné dárky, kde najdete levné i hodnotné dárky, stejně jako dárky pro speciální příležitosti.