4 dny u koní pro začátečníky

Kategorie:

Relaxační pobyty

Ident. číslo: KP041.4

cena 3.490 Kč

Nově zrekonstruovaný wellness hotel se stylovou restaurací najdete u Chebu. Ubytování je celoročně poskytováno ve dvoulůžkových, třílůžkových a rodinných pokojích s vlastním sociálním zařízením, sprchovým koutem a možností připojení k internetu zdarma.

Nejen pro ubytované hosty je k dispozici restaurace s vyhlášenou kuchyní, cowboys-bar a v letní sezóně také zahradní terasa s možností grilování.

Součástí wellness komplexu je ekofarma s malou zoologickou zahradou pro děti, sportoviště a půjčovna motorových čtyřkolek, jízdních kol, lodiček a drobného sportovního vybavení, konferenční místnosti s kompletní kongresovou technikou a wellness

Nádhernou krajinu s neporušenou přírodou je možné poznávat při pěších toulkách, při cyklistických výletech i při vyjížďkách na koních.

Parkování v areálu hotelu.

Návštěvníkům, kteří k nám přijedou vlakem či autobusem, nabízíme po předchozí domluvě vyzvednutí na zastávce ČD popř. ČSAD.

Luxusní ubytování u Chebu v nově rekonstruovaných pokojích různých stylů - od venkovského po moderní.

Večerní posezení zpříjemní široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a koktejlů a znalci vína ocení bohatou vinotéku moravských i zahraničních vín.

Atmosféru divokého západu navodí posezení v příjemném prostředí Cowboys baru.

Každý občas potřebuje nabrat energii. Během relaxace se v těle uvolňuje svalové a psychické napětí. Dopřejte si blahodárné relaxační wellness služby našeho hotelu Stein a věnujte vašemu tělu i duši chvíle oddechu a luxusu.

Na ekofarmě hotelového komplexu Stein má každý možnost přiblížit se na dosah mnoha tradičních i netradičních hospodářských zvířat a dozvědět se něco o jejich způsobu života a jejich potřebách.

Zblízka si můžete prohlédnout

Skotský náhorní skot - jak dospělé kusy, tak i telátkakamerunské kozykamerunské ovcepštrosy africkéemu australskélamy krotképoníky a minishetlandské ponykoně i s hříbátkyminiosličku Barbiekrálíkymorčatapsykočky

Co Vás čeká

3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích

3x vydatná snídaně formou bufetu

parkování pro hosty hotelu zdarma

činnost u koní - 3 dny: vyvádění koně na pastviny a zpět, vyčištění boxu, přivedené koně k osedlání, sedlání, jízda na koni v terénu nebo v hale, odstrojení, přivedení koně do boxu, čištění

možnost zakoupení večeře - 3 chodové menu jen za 150,- /den

Délka

3 noci/ 4 dny.

Lokalita

Karlovarský kraj, Cheb

Počet osob/cena

1 os. / 3490,- Kč

Tipy na výlet

Komorní Hůrka

Nejmladší sopka na našem území - Komorní hůrka u Františkových Lázní, byla aktivní ještě před 500tisíci lety, tedy na počátku čtvrtohor. Pozůstatkem vulkanismu jsou četné prameny minerálních vod a výrony oxidu uhličitého. Západočeská oblast je díky tomu známá nejen svými četnými lázněmi, ale i dalšími neobvyklými přírodními úkazy, např. jedinečnou přírodní rezervací SOOS v chebské pánvi s tzv. bahenními sopkami. Výzkum sopky je spojený s J.W.Goethem, který se zde v letech 1822-23 zúčastnil bádání. Proto se nachází na čedičové skále bronzový reliéf s podobiznou Goetha od chebského sochaře.

SOOS

SOOS je přírodní rezervace ležící 6 km severovýchodně od Františkových Lázní. Jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. mofetách - bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu. Je to "měsíční" krajina rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí. V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin.

Zámek Kynžvart

Zámek Kynžvart je ojedinělou ukázkou venkovské reprezentativní rezidence ve stylu vídeňského klasicismu a empíru, citlivě vsazené do rozsáhlého přírodně krajinářského parku. Pro kancléře Klementa Václava Lothara knížete von Metternicha byl starší barokní objekt z konce 17. století přestavěn v letech 1820 -1833 (vídeňský architekt Pietro Nobile). Kníže Metternich (1773-1859) byl rakouský státní kancléř a přední postava evropské politické scény první poloviny 19. století. Za jeho života bylo na Kynžvart soustředěno velké množství uměleckých předmětů, sbírky mincí, medailí, porcelánu a zbraní a proslulá kancléřova knihovna s unikátními rukopisy a prvotisky.

Skalná

Hrad byl založen po roce 1200 snad Vojtěchem Nothaftem a pojmenován Vildštejn. Románský hrad byl postaven na žulovém ostrohu nad potokem. Kolem roku 1400 byl Vildštejn zásadně přestavěn, zejména byla rozšířena obytná plocha. Starý palác byl rozšířen k jihu a volný prostor vedle věže zaplnila další obytná budova. Kolem roku 1763 byla ve východní části předhradí postavena na starších základech nová dvoukřídlá zámecká budova. Zámek byl až do poloviny 20. století využíván majiteli. Poté pomalu chátral. Románský hrad a zámecká budova v jeho předhradí jsou dnes v soukromých rukou a stávají se turistickým centrem.
V areálu se nachází také Muzeum hasičské techniky.

Seeberg (Ostroh)

Seeberg je románský hrad, který byl vybudován kolem roku 1200. Stojí na výrazném hřebeni nad Slatinným potokem uprostřed vsi Ostroh, ležící mezi Chebem a Františkovými Lázněmi. Předpokládá se, že byl založen již na konci 12. století. Seeberg vystřídal řadu majitelů. V roce 1703 získalo hrad opět město Cheb. Chebská rada věnovala hradu minimální pozornost a dosazovala tam správce. Od 50. let tohoto století byla údržba minimální a hrad rychle chátral. Devastace byla zastavena v roce 1986, kdy se ujali rekonstrukce hradu, za finanční podpory města Chebu, pracovníci městského muzea ve Františkových Lázní. Je velmi pěknou historickou památkou a určitě stojí za prohlédnutí.

Maria Loreto

Jedinečné poutní místo, které se v 50. letech 20. století ocitlo v pohraničním pásmu a obec byla z naprosté většiny vysídlena. V roce 1964 vyhořela zvonice a jednotky pohraniční stráže využívaly Loretu do té míry, až zůstala v troskách. Počátkem 80. let se památka nalézala před úplnou zkázou. Obnova Lorety ve Starém Hroznatově byla po změně politických poměrů v roce 1989 realizována díky velkorysé finanční pomoci společnosti Loreto-Verein ve Waldsassenu v Německu. Předsedou společnosti a hlavním iniciátorem celé záchrany byl pan Anton Hart, rodák ze sousední obce Nový Hrozňatov, který dovedl veliké dílo k dnešnímu závěru. Nyní se opět můžeme kochat nevšední krásou tohoto na poslední chvíli zachráněného poutního místa.

Chlum sv. Máří

První kaple stála na tomto poutním místě již ve 14. století. V roce 1400 zde byl postaven kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl roku 1429 poničen Husity. Dnešní chrám vznikl v letech 1692 – 1702 a najdeme zde mnoho barokních plastik a fresek. K poutnímu místu se váže legenda.V místě první kaple usnul v lískovém keři řeznický tovaryš a ve spánku slyšel trojí volání. Po probuzení našel v keři sochu Panny Marie s dítětem. Odnesl ji domů. V noci však zmizela a objevila se na původním místě. To se opakovalo třikrát. Bylo zřejmé, že chce být uctívána právě zde. Plastika byla potom
v místě usazena a zakryta stříškou. Později na stejném místě usnul bednářský tovaryš zatížený hříchem a ve spánku uslyšel hlas, který mu sdělil, aby zde postavil kapli.

Hohenberg

Hohenberg an der Eger je historické německé město ležící přímo na hranici s ČR, kde sousedí s obcí Libá. Dominantou města je hrad Hohenberg ze 13. století, který je nejzachovalejším hradem v celých Smrčinách. V hradním nádvoří se skrývá knížecí dům ze 17. století, který dříve býval markraběcím loveckým zámečkem. Při návštěvě Hohenbergu by nikdo neměl opomenout návštěvu Muzea německého porcelánu, které představuje na 2000 m² porcelán vyráběný během třech staletí.

Waldsassen

Německé město se známou Stiftbazilikou - jedním z nejvýznamnějších kostelů Bavorska. Najdeme zde největší kostelní a klášterní kryptu Německa a působivé varhany, knihovní sál cisterciáckého opatství (perla řezbářského umění). Součástí kláštera je také klášterní zahrada "Naturerlebnisgarten"

Ceny našich pobytů

Zvolte si variantu pobytu, jež Vám bude nejvíce vyhovovat

Cena za 1 osobu (KP041.4)
3.490 Kč

Objednávka pobytu

Děkujeme za Vaši objednávku. Vyplněním následujícího formuláře bude Vaše objednávka realizována.

3.490 Kč

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Pobytový filtr

Najděte si svůj romantický pobyt dle vašich možností

Pobyty do schránky

Zaregistrujte se pro zasílání novinek, tipů, slev a akcí

OK

Spolupracujeme

Naši hrdí partneři. Chcete-li být v naší partě, kontaktujte nás.

eDekor.cz Korálky Rooya Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Spodní prádlo | Prádlo Elegant Ponožky, podkolenky, funkční prádlo, termoprádlo - nejen ČESKÉ PONOŽKY MC Print
Zobrazit všechny partnery

Kontaktujte nás

Jsme Vám k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Rapid & Smart s.r.o.

Tel.: +420 774 321 784

E-mail: info@krasnepobyty.cz
Internet: www.krasnepobyty.cz

Napište nám, co byste si přáli, co Vás zajímá nebo se s námi podělte o Vaše tipy na krásné pobyty.

Krásné zážitky

Krásné zážitky

Vychutnejte si ty nejlepší zážitky. Prožijte adrenalin na zemi, ve vodě či v oblacích, vyzkoušejte si romantiku či masáže – prostě si užijte naplno Krásné zážitky.

Překrásné dárky

Překrásné dárky

Hledáte místo plné krásných a originálních dárků? Vyzkoušejte Překrásné dárky, kde najdete levné i hodnotné dárky, stejně jako dárky pro speciální příležitosti.