Akční balíček v Rožmberku

Kategorie:

Relaxační pobyty

Ident. číslo: KP025.1.Ly

cena 3.590 Kč

Hotel se nachází na jihu Čech v centru historického města Rožmberka nad Vltavou v blízkosti Českého Krumlova a dvou hraničních přechodů do Rakouska (Dolní Dvořiště, Studánky).

Hotel nabízí pohodlné a cenově dostupné ubytování v nově zrekonstruované historické budově ze 13 století.
V této budově najdete recepci, 10 stylově zařízených pokojů, wellnes studio (sauna, whirpool, solárko) a restauraci u Martina s členitou terasou pro 250 hostů, která je oblíbenou zastávkou nejenom pro vodáky, rodiny s dětmi, cyklisty a motorkáře, ale i méně či více početné skupiny turistů.

Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, barevným televizorem s dálkovým ovládáním. V zimním období jsou pokoje vytápěny ústředním topením. Pokoje jsou stylově i moderně zařízeny. Připojení k internetu ZDARMA. Trezor za příplatek 50,-Kč/den. Dětská postýlka za příplatek 100,-Kč/den. Pejsci jsou vítání za příplatek 100,-Kč/den

Stylová restaurace s atraktivním historickým vzhledem nabízí netradiční speciality.

Snídaně se podávají formou švédských stolů.

Na přání zákazníka dle požadavků je možné vystrojit nevšední rautovou hostinu s dřevěnou selskou dekorací.

V hotelu je nově vystavené wellness studio. Naši zákazníci si zde mohou vychutnat absolutní uvolnění duševní i fyzické. Jako jediný hotel(penzion) v Rožmberku nad Vltavou nabízí takto ucelený komplex relaxačních služeb v širokém okolí v podobě finské sauny, whirlpoolu a solárka.

Co Vás čeká

2x ubytování pro 2 osoby se snídaní s výhledem na hrad a řeku

1x whirpool

1x půjčení lodičky

Délka

2 noci/ 3 dny.

Lokalita

Jihočeský kraj, Rožmberk

Počet osob / cena

2 os. / 3590,- Kč  

Další vyžití

Přímo u hotelu je přístavní molo pro lodičky, které si u nás můžete zapůjčit za účelem vodáckého sjezdu Vltavy (v cenách jsou zahrnuty: pádla, plovací vesty, barely na věci).

Hrad Rožmberk nad Vltavou

Romanticky přestavěný hrad s bohatě vybaveným rytířským interiérem, oslavujícím rod Buquoyů. Je to nejstarší rodové sídlo Rožmberků. Hrad je poprvé zmíněn v r. 1253. Původně gotická pevnost byla později přestavěna v duchu renesance a neogotiky. Posledními majiteli byli příslušníci šlechtického rodu Buquoy. V polovině minulého století byl hrad zpřístupněn veřejnosti jako jedno z prvních muzeí v Čechách. V muzeu se střetávají dvě tradice. Tradice Rožmberská, připomínající zakladatele hradu, která je reprezentována renesanční sgrafitovou výzdobou vnějších fasád a nádhernými malířskými dekoracemi interiérů, především proslulým „Hudebním výklenkem“ v tzv. Rytířském sále.

Poštovní muzeum Vyšší Brod

Můžete také navštívit pobočku Poštovního muzea, umístěnou v areálu cisterciáckého kláštera Vyšší Brod ze 13. století. Která nabízí rozsáhlou expozici dějin poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 1526 do současnosti na ploše cca 1800 m². Najdete tam největší sbírku vozů a kočárů z 19. století v České republice, historické poštovní stejnokroje, vývěsní štíty, pokladny, schránky, mapy, ukázky korespondence, staré psací potřeby, výplatní a orážecí stroje, rekonstrukci poštovních úřadoven z 18. a 20. Století, telegrafní, dálnopisné a telefonní přístroje a pozdně gotické, renesanční a barokní interiéry.

Šibeniční vrch nad Rožmberkem

Nezapomeňte také navštívit trosky starého kamenného popraviště, které se nachází na k tomuto účelu velmi příhodně položeném vrchu, dnes zvaném Šibenice, jihozápadně od Rožmberku nad Vltavou. Místo pro provádění exekucí bylo dobře viditelné z hradu i z velké části městečka a přece bylo dost daleko (asi 1300 metrů od hradu), aby příliš neobtěžovalo.

Při cestě z Rožmberku do Hrudkova a dále pak do Vyššího Brodu si v jejím nejvyšším bodě si povšimněte tzv. brzdového kamene. Ten upozorňoval vozky na prudké klesání a nutnost začít brzdit dříve, než se vůz nebezpečně rozjede. Od tohoto kamene vedou do stráně přilehlého zalesněného kopce po stromech rozmístěné šipky, které vás přivedou až na vrchol pahorku. Tady pak najdete, co hledáte - zbytky kamenné stavby – zbytky obvodového zdiva šibenice, pravděpodobně typu 5.

Cyklostezky

Milovníci poznávání nových krajů z pohledu cyklistického kola mají možnost využít několika možných tras v okolí Rožmberka.

Trasa 1: Z Rožmberka do Vyššího Brodu - přes Hrudkov
Délka trasy: 07,5 km .......... Čas trasy: 25 min.

Trasa 2: Z Rožmberka do Vyššího Brodu - přes Přízeř, Lachovice, Hrudkov
Délka trasy: 11,7 km .......... Čas trasy: 39 min

Trasa 3: Z Vyššího Brodu do Loučovic - přes Krásná Pole, Vyklestilku
Délka trasy: 22,6 km .......... Čas trasy: 1 hodina 20 minut

Trasa 4: Z Vyššího Brodu do Loučovic - přes rozcestí Dolní Jílovice
Délka trasy: 12,5 km .......... Čas trasy: 47 min (Pozn.: Šumavská magistrála)

Hraniční přechody

V blízkosti hotelu, který je vhodný na přespání jsou 2 hraniční přechody.
První přechod je na Studánkách kousek od Vyššího Brodu. A druhý přechod je v Dolním Dvořišti. V obou případech je možné nakoupit v sousedním Rakousku ve free shopech např.: čokoládu pro Vaše děti, alkohol za zvýhodněné ceny, ale i jiné zboží.
V zimě je možné lyžování nejen u nás v Čechách ale také i v Rakousku.

Sportovní vyžití v zimě

V Jižních Čechách je možnost lyžování na Kramolíně – Lipno. Lyžařská sjezdovka s vleky je vzdálena pouhých 20 km. Terén vhodný i pro běžkaře. Možnost zapůjčení kompletní lyžařské výstroje přímo na místě.

Sjíždění Vltavy

V hotelu si můžete zapůjčit rafty či lodě i veškeré vodácké příslušenství - pádla, plovací vesty, vodotěsné barely, vodácké bundy.
Lodě i rafty dopravíme na místo startu a z cíle vaší cesty po Vltavě, zařídíme svoz řidičů.

Náš tip na výlet

Dáme Vám několik tipů, která místa byste při sjíždění Vltavy měli navštívit ...

Český Krumlov je ...

město kulturního dědictví - 300 památkově chráněných objektů v historickém centru, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice zapsané na seznamu památek UNESCO, nejstarší barokní divadlo na světě

město mnoha zážitků - historické slavnosti, ochutnávka piva v místním pivovaru, jízda na voru po řece Vltavě, noční prohlídky města, kulinářské speciality

město s krásnou přírodou - kopcovitá krajina vhodná pro pěší turistiku, cyklistiku, vyjížďky na koních, hraní golfu, rafting a vodní putování na Vltavě, v blízkosti rekreační oblast přehradní nádrže Lipno, Chráněná krajinná oblast Blanský les, Národní park Šumava

Klášter Vyšší Brod

Vyšebrodský klášter je již 750 let duchovním a kulturním centrem jižních Čech.

Byl založen roku 1259 Vokem z Rožmberka a prvních 12 mnichů se svým opatem sem přišlo z cisterciáckého kláštera Wilheringu u Lince. Celkem sedm století zůstal klášterní život ve Vyšším Brodě nedotčen. Poprvé byli řeholníci vyhnáni v roce 1941 nacisty a potom byl v roce 1950 klášter zrušen komunisty. Dnes zde opět žije komunita mnichů, kteří se snaží o obnovu řeholního života a zanedbaného klášterního komplexu.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek z období romantismu s množstvím cimbuří a věžiček, bohatý řezbovaný interiér

Zámek Hluboká byl původně založen jako strážný hrad v polovině 13. století českými králi a jako královský majetek byl dáván často do zástavy. V držení se zde vystřídalo několik šlechtických rodů.

Skupinové slevy

Současně nabízíme možnost využití skupinových slev i na konzumaci v naší restauraci. Na přání zákazníka jsme schopni vypracovat skupinové menu. Zadejte nám návrh ceny a my Vám vypracujeme nabídkové sestavy menu. Nejoblíbenější je sestava menu pro školy!

Specialita

Skupinový zákazník má možnost si zvolit jeden ze dvou uvedených druhů polévky. Naší specialitou pro více početnou klientelu je pokrm s honosným názvem Nakladačka hradních strážců“.

Pokrm se skládá s více druhů, ale současně se servíruje na jednom obrovském podnosu. Tudíž každému dítěti se nejen rozsvítí očka nad tou nádherou, ale může si zároveň vybrat i více druhů pokrmů současně. Postaráme se o nezapomenutelný zážitek!

Menu pro 6 osob 420,-Kč, pro 1 osobu 70,-Kč

Ceny našich pobytů

Zvolte si variantu pobytu, jež Vám bude nejvíce vyhovovat

Pobyt pro 2 osoby (KP025.1.Ly)
3.590 Kč

Objednávka pobytu

Děkujeme za Vaši objednávku. Vyplněním následujícího formuláře bude Vaše objednávka realizována.

3.590 Kč

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Pobytový filtr

Najděte si svůj romantický pobyt dle vašich možností

Pobyty do schránky

Zaregistrujte se pro zasílání novinek, tipů, slev a akcí

OK

Spolupracujeme

Naši hrdí partneři. Chcete-li být v naší partě, kontaktujte nás.

FilmCity.cz Korálky Rooya MojeKlima.cz
Ponožky, podkolenky, funkční prádlo, termoprádlo - nejen ČESKÉ PONOŽKY Nakladatelství JOTA, s.r.o. Rapid & Smart s.r.o.
Zobrazit všechny partnery

Kontaktujte nás

Jsme Vám k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Rapid & Smart s.r.o.

Tel.: +420 774 321 784

E-mail: info@krasnepobyty.cz
Internet: www.krasnepobyty.cz

Napište nám, co byste si přáli, co Vás zajímá nebo se s námi podělte o Vaše tipy na krásné pobyty.

Krásné zážitky

Krásné zážitky

Vychutnejte si ty nejlepší zážitky. Prožijte adrenalin na zemi, ve vodě či v oblacích, vyzkoušejte si romantiku či masáže – prostě si užijte naplno Krásné zážitky.

Překrásné dárky

Překrásné dárky

Hledáte místo plné krásných a originálních dárků? Vyzkoušejte Překrásné dárky, kde najdete levné i hodnotné dárky, stejně jako dárky pro speciální příležitosti.