Brána do Českého Švýcarska

Kategorie:

Relaxační pobyty

Ident. číslo: KP053.Ly

cena 1.900 Kč

Hotel se nachází přímo na náměstí v Krásné Lípě, která je bránou do Českého Švýcarska v chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. V okolí hotelu jsou přilehlé oblasti, kde každá z nich je něčím výjimečná.

Pokoje jsou vybaveny sprchovým koutem, wc, tv se satelitním příjmem a možnost připojení wifi a samozřejmě ráno vás čeká dobrá snídaně.

Na uvítanou dostanete láhev vín na pokoj

Co Vás čeká

1 x noc

láhev vína

snídaně

Délka

1 noc / 2 dny.

Lokalita

Ústecký kraj, Krásná Lípa, brána do Českého Švýcarska

Počet osob / cena

2 osoba / 1900,- Kč

Tipy na výlet

KYJOVSKÉ ÚDOLÍ
Část kaňonu říčky Křinice v křídových kvádrových pískovcích. Táhne se od Kyjova na SZ k turistickému mostu, odtud pokračuje k západu až po most při ústíBrtnického a Bílého potoka, kde bývala zaniklá osada Zadní Doubice. Přítomnost tří středověkých hrádků (Kyjovský, Brtnický a Vlčí) napovídá, že blízko snad vedly dávné obchodní stezky. Hrad Hohnstein dnes v SRN – kdysi jako majetek Berků z Dubé patřil k Čechám. Údolí je východištěm do mnoha roklí, v kterých se nachází bizarní skalní útvary i lezecké věže

KYJOVSKÝ HRAD 385 m
(název Horní Karlštejn není historický podobně, jako někdy používáme označení Pustý hrádek). Jeho zbytky se nacházejí 1 km od Kyjova na žluté značce nad Křinickým údolím. Písemné záznamy chybějí, předpokládá se vznik v 2. pol. 13. stol., kdy kraj patřil rodu Michaloviců (1283 – 1406), kteří zde rozvíjeli své kolonizační úsilí. Hrad měl snad strážní a ochrannou funkci v blízkosti Lužické stezky (Norimberk, Krušné hory, Labe, Žitava, Budišín). Případně byl záštitou pro průmyslové podnikání i těžbu rudy (sklárna u Doubice). Koncem 14. stol. zanikl hrad a časem i jeho původní název, který není znám. První listinná zmínka z roku 1603 už jméno hradu neuvádí.

MOSTOVÝ DŮL
Krátké údolí (1,5 km) vybíhající z Hřebcového dolu k jihu. Vychází asi 1 km od ústí Červeného potoka do Křinice (u odbočky k Černé bráně) a stoupá dosti příkře k rozcestí Panenská jedle. Vlhký terén býval dříve zpevněn haťovými mosty (odtud jméno).

NA TOKÁNI 400 m
Skupina srubů v alpském slohu 3 km na SV od Jetřichovic, k nimž území náleží. Již dávno zde stávala strážnice a útulek panských myslivců.
V jeskyňce za jednou z chat je letopočet 1563. Pro majitele panství (Kinský) a jeho hosty tu byly postaveny sruby sloužící hlavně při lovech tetřevů. V 19. stol. se staly opěrným bodem rozvíjející se turistiky. Po požáru v roce 1905 (byla zničena velká sbírka zdejších loveckých trofejí), byly postaveny soudobé sruby. Na vrcholu skalního bloku jižně od srubů je vytesaná nádrž.
V létě 1938 byl Na Tokáni hostem knížete Kinského britský lord Runciman. Dnes sruby slouží jako rekreační objekty. V jednom z nich bývá v letní sezóně poskytováno občerstvení.

VLČÍ HORA 581 m
Zalesněná tefritová protáhlá kupa. Na vrcholu jsou roztroušena skaliska čediče, místy se sloupcovitým rozpadem. Sloupy obsahují značné množství magnetovce vychylují středku kompasu. Ve vzrostlém lese se vyskytují vzácnější rostliny (např. měsíčnice vytrvalá, čemeřice, sněženka). Na táhlém skalním hřbítku na vrcholu stojí cihlová čtyřboká věž rozhledny (výška 12 m, z roku 1889) a chata (z roku 1887). Kdy je rozhledna a chata otevřená se turista dozví ve vývěsné skříňce KČT na náměstí v Krásné Lípě či v provozovnách restaurace v okolí Vlčí Hory nebo na www. mujweb.cz/www/kct_kl.
Z věže je kruhový rozhled.
Na úpatí kopce se nachází studánka „Veronika".

Ceny našich pobytů

Zvolte si variantu pobytu, jež Vám bude nejvíce vyhovovat

Pobyt pro 2 osoby (KP053.Ly)
1.900 Kč

Objednávka pobytu

Děkujeme za Vaši objednávku. Vyplněním následujícího formuláře bude Vaše objednávka realizována.

1.900 Kč

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Pobytový filtr

Najděte si svůj romantický pobyt dle vašich možností

Pobyty do schránky

Zaregistrujte se pro zasílání novinek, tipů, slev a akcí

OK

Spolupracujeme

Naši hrdí partneři. Chcete-li být v naší partě, kontaktujte nás.

Avanti Hotel Rapid & Smart s.r.o. Spodní prádlo | Prádlo Elegant
MojeKlima.cz Ponožky, podkolenky, funkční prádlo, termoprádlo - nejen ČESKÉ PONOŽKY i-puzzle.cz
Zobrazit všechny partnery

Kontaktujte nás

Jsme Vám k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Rapid & Smart s.r.o.

Tel.: +420 774 321 784

E-mail: info@krasnepobyty.cz
Internet: www.krasnepobyty.cz

Napište nám, co byste si přáli, co Vás zajímá nebo se s námi podělte o Vaše tipy na krásné pobyty.

Krásné zážitky

Krásné zážitky

Vychutnejte si ty nejlepší zážitky. Prožijte adrenalin na zemi, ve vodě či v oblacích, vyzkoušejte si romantiku či masáže – prostě si užijte naplno Krásné zážitky.

Překrásné dárky

Překrásné dárky

Hledáte místo plné krásných a originálních dárků? Vyzkoušejte Překrásné dárky, kde najdete levné i hodnotné dárky, stejně jako dárky pro speciální příležitosti.